Camelot
En İyi Kampanyalar
HAKKIMIZDA  Red Menu Start TURLAR   YURTDIŞI EĞİTİM  AIR MALTA  ACENTALARIMIZ   MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ   İLETİŞİM   ENGLISH
Kullanıcı Adı
Şifre
 
  Üye olmak istiyorsanız tıklayın
  Şifrenizi ve/veya kullanıcı adınızı unuttuysanız tıklayın
Camelot Bülten üyesi olmak
için e-mail adresinize bırakın
 
Malta'da Kampanya

Fiyatlara Dahil olan Hizmetlerimiz :

- Air Malta ile Istanbul/Malta/Istanbul Uçak bileti
- 3 Gece - Malta‘da MARINA CORINTHIA kahvaltı dahil konaklama
- Havalimanı transferleri
- ½ Gün Malta Şehir Turu
- Havaalanı Vergileri

Camelot, Malta Dışişleri Bakanlığı Istanbul Başkonsolusluğu’nun tek yetkili Türkiye vize akredite acentasıdır.
Camelot Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Halis A. Çakmak Türkiye - Malta İş Konseyi Kurucu Başkanı ve Başkanıdır.
Camelot, Air Malta Türkiye Genel Satış Acentasıdır.
Camelot, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Üyesidir.
Belge No : 5695
Camelot, Malta Üniversitesi Türkiye Resmi Temsilcisidir.
Camelot Hello Tourism Ltd.in partner acentasıdır.
         VALETTA MALTA TURU
Valetta Malta Turu

Valetta Malta Turu

Tarihi Valletta’yı ziyaret geçmişe atılmış bir adım gibidir. Şehir 1566-1572 yılları arasında Büyük Osmanlı Kuşatması’ndan hemen sonra inşa edilmiş olup, büyüleyici mimari özelliklere sahiptir. Şehre Büyük Kuşatma sırasında ülkeyi başarı ile savunan Grand Master (Büyük Üstat) Jean Parisot De La Vallette’ in adı verilmiştir. Şehrin sokak ve caddeleri birbirini paralel ve dik kesen “grid” tipinde yapıldığından Valletta' da her an rüzgar esmekte, en sıcak havada bile esinti ve ferahlık sağlanmaktadır.
Şehrin çevresini kaplayan yüksek ve ağır surlar şövalyelerin Osmanlı korkusunun büyüklüğünü net bir şekilde gösteriyor.

Valletta’ nın 16.YY’ da inşa edilmiş tarihi bir şehir olması ve günümüzde UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alması nedeni ile otobüs ile gezilmesi mümkün değildir. Bu nedenle şehrin ana girişi “City Gate” önünde otobüsümüzden inerek turumuza yürüyerek devam ediyoruz.

City Gate ‘ ten geçtikten sonra sırası ile Azize Catherine Şapeli, Zafer Kilisesi, Kastilya Hanı (Günümüzde Başbakanlık binası) ve Borsa Binası' nı görerek Üst Barakka Bahçeleri’ ne geliyoruz. Buradan Osmanlı kuşatması’ nın geçtiği Büyük Liman, Vittoriosa, Senglea, Marsa ve Kalkara şehirleri ve Malta’ nın gemi yapımında kullanılan büyük tersanelerinin görülebildiği eşsiz bir manzara izlememiz mümkün.

Yürüyerek turumuza devam ederken Baraka Bahçeleri’ nden sonraki durağımız dünyanın en muhteşem Barok kiliselerinden biri olan St. John Manastır ve Katedrali. Malta Şövalyeleri’ nin Büyük Osmanlı Kuşatması’ ndan hemen sonra yapmaya başladıkları katedralin tavanında görülen ve St. John’ un hayatını anlatan duvar resimlerinin tamamlanması 40 yıl sürmüş. İç süslemelerininin yapılması ise 18. YY’ a kadar devam etmiş. Yerlerde görülen mezar kitabeleri şövalyelerin büyük üstatlarına ait. Mermerlerin hepsi Italya’ dan getirilmiş.
Sunak kısmında yer alan lapis lazuli taşlar ve gümüş şamdanlar Avrupa kraliyet ailelerinin hediyeleri.
Bu muhteşem kilisede ayrıca ünlü İtalyan ressam Caravaggio’ nun “St. John’un İnfaz Edilmesi” ve “St.Jerome” adlı eserleri özel bir bölümde görülebilir.

Turumuza Valletta’ nın ana caddesi Republic Street’ te ilerleyerek devam ediyoruz. Malta Milli Kütüphanesi, Arkeoloji Müzesi, Kraliçe Victoria Heykeli gözümüze çarpan önemli yapılar.

Son olarak Şövalyeler Sarayı’ nı ziyaret ediyoruz. Girişteki avluda denizler tanrısı Neptün Heykeli ilk görebileceğimiz eser. Saray içinde Flaman goblenleri ile meşhur parlamento salonu ve büyük kabul salonunu ziyaret ediyoruz. Kabul salonunda yer alan ve Osmanlı Kuşatması’ nı anlatan tablolar oldukça ilgi çekicidir.

Son olarak saray bünyesinde bulunan Zırh Salonu’ nu ziyaret ediyoruz. Dünyanın en büyük zırh salonu olan bu müzede Malta Şövalyeleri’ ne ait yaklaşık 5000 adet zırh, silah, flama ve benzeri savaş malzemesi sergilenir. Az sayıda Osmanlı savaş malzemesi de görmek mümkündür.

Turumuzu tamamladıktan sonra yaklaşık bir saat serbest zamanımız var. Bunun sonrasında ise otelimize dönüyoruz.

Malta Valetta Turu rotası için tıklayınız..

Notlar:
· Şövalyeler Sarayı Malta’ nın parlemento binası olarak kullanılmakta ve meclis görüşmeleri ve resmi törenlerin yapıldığı günlerde turist ziyaretine kapalı tutulmaktadır. Böyle bir günde Valletta’yı ziyaret etmek durumunda olduğumuzda sadece Zırh Müzesi ziyaret edilir.
· St.John Cathedral ziyaretinde omuzları açık bluz, gömlek, diz üstünde etek, pantolon/ şort ve yüksek topuklu ayakkabı giyilmemesi gerekir. Aksi durumda ziyarete izin verilmeyecektir.
· Kilise müzesi girişi ücretlidir (1LM) ve paketimize dahil değildir.

Malta Turları
Malta Turu
Valetta Turu
Valetta Malta Turu
Malta Valetta Turu 1
Malta Valetta Turu 2
Malta Valetta Turu 3
Malta Valetta Turu 4
Malta Valetta Turu 5
Malta Valetta Turu 6
Ana Sayfa   Hakkımızda   Turlar   Yurtdışı Eğitim   Malta Havayolları   Müşteri İlişkileri   Kariyer   Linkler   Site Haritası    İletişim
Malta'da Eğitim İçin Yeni Web Sitemizi Ziyaret Ediniz
Malta
Malta
Malta Turu
Malta Turları
Malta Üniversitesi
Malta Adası
Malta Dil Okulları
 
 
Malta'da Eğitim Kampanyaları
 
Malta'da Eğitim - Öğrenci Yorumları
 
Yaz Kampanyaları

Hilton Otel Malta

Intercontinental Otel Malta