Camelot
En İyi Kampanyalar
HAKKIMIZDA  TURLAR   YURTDIŞI EĞİTİM  AIR MALTA  ACENTALARIMIZ   MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ   İLETİŞİM   ENGLISH
Malta Turları
Malta Kültür Turları
Malta Balayı Turları
Kurumsal Paketler
Vip Servis
Kullanıcı Adı
Şifre
 
  Üye olmak istiyorsanız tıklayın
  Şifrenizi ve/veya kullanıcı adınızı unuttuysanız tıklayın
Camelot Bülten üyesi olmak
için e-mail adresinize bırakın
 
Malta'da Kampanya

Fiyatlara Dahil olan Hizmetlerimiz :

- Air Malta ile Istanbul/Malta/Istanbul Uçak bileti
- 3 Gece - Malta‘da MARINA CORINTHIA kahvaltı dahil konaklama
- Havalimanı transferleri
- ½ Gün Malta Şehir Turu
- Havaalanı Vergileri

Camelot, Malta Dışişleri Bakanlığı Istanbul Başkonsolusluğu’nun tek yetkili Türkiye vize akredite acentasıdır.
Camelot Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Halis A. Çakmak Türkiye - Malta İş Konseyi Kurucu Başkanı ve Başkanıdır.
Camelot, Air Malta Türkiye Genel Satış Acentasıdır.
Camelot, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Üyesidir.
Belge No : 5695
Camelot, Malta Üniversitesi Türkiye Resmi Temsilcisidir.
Camelot Hello Tourism Ltd.in partner acentasıdır.
         TÜRKİYE-MALTA İŞ KONSEYİ

Türkiye Malta İş Konseyi

Haritaya baktığımızda Malta’ nın Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerine yakınlığı ve Süveyş Kanalı, Mısır, Cebelitarık hattı üzerinde yer alması ile coğrafi açıdan, zengin tarihi ve renkli yaşam tarzı ile kültürel açıdan, Avrupa ile Afrika ve Arap dünyası arasında köprü konumunda bulunması ile politik ve ekonomik açıdan stratejik öneminin ne kadar büyük olduğunu görürüz.

Malta ayrıca yıllardır Akdeniz havzasının en önemli tatil destinasyonlarından biridir ve Türkiye’ de özellikle balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği bölgelerden biri olma özelliğini yıllardır korumaktadır. Ana dilin İngilizce olması, Türkiye’ ye yakınlığı ve maliyetlerin uygunluğu ile yurtdışında okumak ya da İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından çok tercih edilmektedir. Geçen yıl yaklaşık iki bin öğrenci Malta’ yı dil öğrenimi için tercih etti. Bu yıl da bu sayının üç binin üzerinde olacağını tahmin ediyoruz. Malta ayrıca bayram dönemlerinin en sevilen paket tur bölgelerinden birisidir. Koyduğumuz ek seferler ile bu dönemleride oluşan yoğun talebi yıllardır karşılamaktayız.

Malta’ nın Milli Havayolları olan Air Malta tamamı Airbus 319 ve 320 uçaklardan oluşan filosu ile İstanbul’ a pazartesi ve perşembe günleri olmak üzere haftada iki kez tarifeli olarak uçmaktadır.

20 Mart 2007 tarihinde Türk Hava Yolları A.Ş. ile yapılacak olan codeshare anlaşması sonrasında uçuşların haftada dört güne çıkarılmasını planlıyoruz.

Bu özellikleri bu küçük ülkenin ne kadar büyük kapıları açabilecek altın bir anahtar olabileceğinin de göstergesi durumundadır.

Bilindiği gibi küresel ekonominin en önemli dinamiklerinden biri topluml ararası ikili ekonomik ilişkileri güçlendirecek sivil toplum kuruluşlarının işlevselliğidir.

Türkiye’ nin de içinde buluduğu ekonomi dünyası hızla gelişiyor ve globalleşiyor. Hedeflerimiz ise belli: Batıya dönük, AB eksenli, modern yaşamın gereklerine uygun, kaliteli ve vizyonlu bir gelişme ve büyüme süreci.

Bu çerçevede geçtiğimiz günlerde gerçekleşen önemli bir gelişmeyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Türkiye ve Malta Cumhuriyetleri arasındaki ikili ekonomik ilişkilerde kilit bir rol üstlenecek olan Türkiye-Malta İş Konseyi, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve The Malta Chamber of Commerce and Enterprise şemsiyesi altında kuruldu.

Her iki ülkenin gerek toplumlarının gerekse işadamlarının ve kuruluşlarının birbirleriyle olan ilişkilerinde yapıcı ve yönlendirici bir rol oynayacak olan Türkiye-Malta İş Konseyi her iki ülkenin önde gelen iş adamları ve profesyonellerinin katılımıyla kuruldu. Türkiye-Malta İş Konseyi 5 Şubat 2007 de ilk tanıtım toplantısını yaptı.

Türk –Malta İş Konseyi Kurucu Başkanı olduğum için gururluyum ve çok mutluyum. Belki de başkanlığa layık görülmemin en önemli sebebi Malta ve Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için yirmi yılı aşkın süredir şahsen özveri ile gayret etmemin yanında firmamız Camelot Ait Travel çatısı altında Malta Hava Yolları Türkiye Genel Satış Acentası (GSA) ve Malta Turizm Bakanlığı Türkiye Temsilciliği olmamız, Malta ile her an birebir ilişkileri sürdürmemiz ve Malta’ yı ikinci vatanımız gibi görmemizdir. İş hayatında uzun yıllar boyunca edindiğimiz bilgi ve tecrübemizi her iki ülke devlet yetkilileri, bürokratları ve özel sektör temsilcileri ile kurduğumuz saygı ve güvene dayalı ilişkiler ile güçlendirdik. Güzide bir kurum olan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun, değerli başkan yardımcılarının ve tüm üyelerimizin engin tecrübelerini birikimlerini arkamıza alarak hep beraber daha güzel işler başarmak istiyoruz.

Türkiye –Malta İş Konseyi’ nin öncelikle üzerinde durduğu konular şunlardır:

1. Hala devam etmekte olan çifte vergilendirme anlaşmasının tamamlanması. Mennuniyetle belirtmek isterimki bu anlaşma paraf edilmiş ve imzaya kalmıştır.

2. Her iki ülkede mutlaka karşılıklı sefirliklerin açılması. Bu konuda sıcak temaslar sürdürülmekte olup bizim İş Konseyi olarak bu projeyi hızlandırmak için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekmektedir.

Bu konuda Dış İşleri Bakanlığında çalışmalar sürdürülmekte olup iç siyasette kapanma davası dolayısıyla biraz duraklamıştır. Fakat kapatma davasının olumlu sonuçlanması AB yasalarına uyum ve Dış İlişkiler paralelinde Maltada Büyükelçiliğin açılma sürecini hızlandıracaktır. ( Malta Dış İşleri Bakanlığı Istanbulda Konsolosluk açma kararı almış ve Air Malta ile aynı binada hizmet vermesi karalaştırılmıştır)

3. Her iki ülkenin ileri gelen iş adamlarını ve kurumlarını bir araya getirip potansiyel işbirliğinin değerlendirilmesi için çalışmalara önderlik edilmesi. Bu konuyla ilgili çalışmalar yürütülmektedir. Malta Dış İşleri Bakanlığı Türkiye seyahati planlanmakta olup bu seyahatte çifte vergilendirme anlaşması ile birlikte iki ülke arasında potansiyel iş imkanlarına yönelik form planlanmaktadır.

4 Maltada Türk ihraç ürünleri fuarı düzenlenmesi, Libya, Tunus, Cezayir ve Güney Avrupa ülkelerinin ithalatçı firmaları ile Türk ihracat firmalarının burada buluşturulması.

5. 2007 Eylül ayında Maltada bir Türk haftası organize edilmiş olup Türk ekonomisi hakkında Malta iş dünyasına çok detaylı bilgi verilmiştir. Buna ek olarak Antalya Devlet Opera ve Bale sanatçıları ve çeşitli diğer kültürel faliyetleri hep beraber gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamış bulunmaktayız. Bu etkinliklerde DEIK Türk-Malta İş Konseyi üyeleri yanında Kültür ve Turizm Bakanlığını temsilen AB'den sorumlu Genel Müdür Sn. Mesut Özbek de katılım göstermiştir.

6. Malta Avrupa Birliği ülkeleri içinde resmi dili İngilizce olan üç ülkeden birisidir. Bu nedenle Malta Üniversitesi ve diğer Malta okullarının kaliteli ve ucuz eğitim olanaklarının tanıtılması, iki ülkenin Milli Eğitim Bakanlıklarının eğitim işbirliğine katkıda bulunacak projeleri desteklemesi konusunda gereken çalışmaların yapılması. Bu konuda da Camelot olarak eğitim sektörüne öncülük yapma girişimlerimiz sürmekte olup bu etkinlikleri daha da ileri götürmek adına bir dizi faaliyetler yürütülmektedir.

Türkiye-Malta İş Konseyi’ nin kuruluşu aşamasında 2006 yılı başından itibaren iki ülkede de yoğun bir tempo ile eşgüdümlü olarak altyapı çalışmalararı yapıldı. Bu süreçte bizlere sonsuz destek veren o dönem Malta Dış İşleri Bakanı Sayın Dr. Michael Frendo, şimdiki Malta Dış İşleri Bakanı Sn. Dr.Tonio Borg , Dış İşleri Bakanlığı Türkiye Masası personeli ve The Malta Chamber of Commerce and Enterprise Başkanı Sn. Victor Galea’ ya teşekkürlerimizi sunarız.


Ana Sayfa   Hakkımızda   Turlar   Yurtdışı Eğitim   Malta Havayolları   Müşteri İlişkileri   Kariyer   Linkler   Site Haritası    İletişim
Malta'da Eğitim İçin Yeni Web Sitemizi Ziyaret Ediniz
Malta
Malta
Malta Turu
Malta Turları
Malta Üniversitesi
Malta Adası
Malta Dil Okulları
 
 
Malta'da Eğitim Kampanyaları
 
Malta'da Eğitim - Öğrenci Yorumları
 
Yaz Kampanyaları

Hilton Otel Malta

Intercontinental Otel Malta