Camelot
En İyi Kampanyalar
HAKKIMIZDA  TURLAR   YURTDIŞI EĞİTİM  AIR MALTA  ACENTALARIMIZ   MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ   İLETİŞİM   ENGLISH
Kullanıcı Adı
Şifre
 
  Üye olmak istiyorsanız tıklayın
  Şifrenizi ve/veya kullanıcı adınızı unuttuysanız tıklayın
Camelot Bülten üyesi olmak
için e-mail adresinize bırakın
 
Malta'da Kampanya

Fiyatlara Dahil olan Hizmetlerimiz :

- Air Malta ile Istanbul/Malta/Istanbul Uçak bileti
- 3 Gece - Malta‘da MARINA CORINTHIA kahvaltı dahil konaklama
- Havalimanı transferleri
- ½ Gün Malta Şehir Turu
- Havaalanı Vergileri

Camelot, Malta Dışişleri Bakanlığı Istanbul Başkonsolusluğu’nun tek yetkili Türkiye vize akredite acentasıdır.
Camelot Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Halis A. Çakmak Türkiye - Malta İş Konseyi Kurucu Başkanı ve Başkanıdır.
Camelot, Air Malta Türkiye Genel Satış Acentasıdır.
Camelot, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Üyesidir.
Belge No : 5695
Camelot, Malta Üniversitesi Türkiye Resmi Temsilcisidir.
Camelot Hello Tourism Ltd.in partner acentasıdır.
         SIK SORULAN SORULAR

Malta’da Eğitimin Toplam Bütçesi Nedir?

Gidiş Dönüş uçak bileti: Malta’ya nasıl gidebilirim?

Malta’da İngilizce öğrenmenin en uygun olduğu dönem hangisidir?

Havaalanına indiğimde beni karşılayacak bir görevli olacak mı?

Okullar yetkili kuruluşlar tarafından onaylı mı?

Okulda çok fazla Türk öğrenci olacak mı?

Eğitimim süresince çalışabilir miyim?            

 

MALTA’DA EĞİTİMİN TOPLAM BÜTÇESİ NEDİR?

Bu sorunun cevabını vermek Malta için hiç de kolay değildir. Bunun en önemli sebebi Malta’daki okulların önemli bir kısmının sezonlara göre değişen fiyatlar uygulamalarıdır. Dolayısıyla yılın hangi döneminde kursa başlamak istediğinize göre bütçeler farklı olabilmektedir. Bu nedenle yılın hangi döneminde Malta’ ya gitmek sizin için uygunsa, bunu belirleyip daha sonra bütçe yapmalısınız.

Bütçe yaparken dikkate almanız gereken diğer kalemler ise şunlardır:

Gidiş-dönüş uçak bileti:

Uçak bileti bedelleri Malta’da kalış sürenize bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Malta’ya giderken gidiş-dönüş uçak bileti alma zorunluluğu bulunuyor. Fikir vermesi bakımından aşağıda ortalama değerlere yer verilmiştir. Kesin fiyatları seyahat acentanızdan ya da Camelot’ tan temin edebilirsiniz.

Malta Gidiş-Dönüş Bilet Bedeli: ort. 300 Euro 

Kış aylarında bilet bedeli 230 Euro'ya kadar düşebilmektedir. Yaz aylarında da 350 Euro ve üzerine çıkabilmektedir. Bilet ne kadar erken alınırsa o denli ucuz olmaktadır.

 

Malta’ya gidiş döneminizle  ilgili kesin bilet fiyatlarını Camelot Air Travel’i arayarak öğrenebilirsiniz.

Cep harçlığı: Haftalık ort. 80-100 Euro (Doğal olarak harcama alışkanlıklarına göre değişebilmektedir)

 

Malta bütçenizi oluştururken sorularınız için her zaman Camelot Air Travel’i arayabilirsiniz.

 

MALTA’YA NASIL GİDEBİLİRİM? – GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ

Malta’ya düzenli seferi olan tek havayolu Malta Havayolları’dır. Malta’ya her hafta Pazartesi ve Perşembe sabahları Malta Havayolları ile gitmek mümkündür.  Tarife için Air Malta sayfamızı ziyaret ediniz.

 

20 Mart 2007 tarihinde Türk Hava Yolları A.Ş. ile yapılacak olan codeshare anlaşması sonrasında uçuşların haftada dört güne çıkarılmasını planlıyoruz. Bu konuda gelişmeleri sitemizin Air Malta ve Haberler bölümlerinden sizlere aktaracağız.

 

MALTA’DA İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN EN UYGUN OLDUĞU DÖNEM HANGİSİDİR?

Bu sorunun farklı cevapları bulunuyor. Örneğin ekonomik anlamda kış ayları yaz aylarına kıyasla daha ekonomiktir. Bu hem okul, konaklama hem de günlük harcamalar için geçerlidir. Öğrenci sayısının azlığı, konaklamada yer sıkıntısının olmaması kış aylarının diğer avantajları. Kış aylarında Malta iklimi Antalya’dan daha ılımandır. Öte yandan Bahar aylarından başlayan ve yaz aylarında doruğa çıkan şekilde Malta giderek canlanmakta ve bir tatil cenneti haline dönüşmektedir. Yaz ayları eğitim ve tatil için bir arada değerlendirilmesi için ideal donemdir.

 

HAVAALANINA İNDİĞİMDE BENİ KARŞILAYACAK BİR GÖREVLİ OLACAK MI?

Tüm okullar havaalanında karşılama hizmeti vermektedir. Malta’ya varışınızda, okulunuzun ismi yazılı bir tabela ile sizi görevli karşılayacak ve konaklayacağınız aileye ya da tercihinize bağlı olarak apartınıza ya da otelinize götürecektir. İyi derecede İngilizce'ye sahip değilseniz ya da yurtdışına ilk kez çıkıyorsanız, havaalanında karşılama servisini tercih etmeniz tavsiye ediliyor. Bir çok okul  havaalanında karşılama hizmetini ücretsiz vermektedirler.

 

OKULLAR YETKİLİ KURULUŞLAR TARAFINDAN ONAYLI MI?

Malta'daki dil okulları, Malta Milli Eğitim Bakanlığınca onaylıdır. Önemli bir kısmı da bir araya gelerek oluşturdukları FELTOM ( Federation of English Language Teaching Organisations Malta) üyesidir.

 

OKULDA ÇOK FAZLA TÜRK ÖĞRENCİ OLACAK MI?

Malta'da yılın belirli dönemlerinde belirli okullarda yoğunlaşmalar olabilmektedir. Giderek küçülen dünyada hiç Türk olmayan okul ( ya da yer) gibi kavram artık pek mümkün değil. Önemli olan Malta’ya ( ya da farklı bir ülkeye) gidiş amacınız ve bu amacı gerçekleştirmek için göstereceğiniz çabadır.

 

Dolayısıyla Malta’da karşılaşabileceğiniz Türklerle medeni ilişkiler içinde selamlaşmak ancak iletişimi ve arkadaşlığı diğer ülkelerden gelen öğrencilerle ve Maltalılarla yapmak amacınızı gerçekleştirmek (İngilizce Öğrenmek) için tavsiye edilen yoldur.

 

EĞİTİMİM SÜRESİNCE ÇALIŞABİLİR MİYİM ?

ÇALIŞMAM MÜMKÜNSE ELDE ETTİĞİM GELİRLE TÜM GİDERLERİMİ KARŞILAYABİLİR MİYİM?

Malta'da eğitim gören Türk öğrencilerinin resmi çalışma hakkı bulunmuyor. Bununla birlikte, eğitim gören bazı Türk öğrencilerin çalıştıkları biliniyor. Popüler bir turizm ülkesi olması sebebiyle, özellikle yaz aylarında Malta’nın nüfusu 4-5 kat artabilmekte bu da büyük iş gücü açığını ortaya çıkarabilmektedir. Çalışmanız halinde ise beklenti içerisinde olabileceğiniz sadece cep harçlığınızı karşılayabileceğiniz, kimi durumlarda da konaklama vb. giderlerinizin de bir kısmını karşılayabileceğiniz olduğunu unutmamalısınız. Hiçbir şekilde tüm giderlerinizi karşılayabileceğiniz şeklinde beklenti içinde olmamalısınız. Önerimiz, Malta için bütçe yaparken çalışma ihtimalini göz ardı etmeniz olacaktır. Koşullar çalışma olanağını oluşturursa, buna Malta’da iken karar verebilirsiniz.
 
 
 
 

Ana Sayfa   Hakkımızda   Turlar   Yurtdışı Eğitim   Malta Havayolları   Müşteri İlişkileri   Kariyer   Linkler   Site Haritası    İletişim
Malta'da Eğitim İçin Yeni Web Sitemizi Ziyaret Ediniz
Malta
Malta
Malta Turu
Malta Turları
Malta Üniversitesi
Malta Adası
Malta Dil Okulları
 
 
Malta'da Eğitim Kampanyaları
 
Malta'da Eğitim - Öğrenci Yorumları
 
Yaz Kampanyaları

Hilton Otel Malta

Intercontinental Otel Malta