Camelot
En İyi Kampanyalar
HAKKIMIZDA  TURLAR   YURTDIŞI EĞİTİM  AIR MALTA  ACENTALARIMIZ   MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ   İLETİŞİM   ENGLISH
Kullanıcı Adı
Şifre
 
  Üye olmak istiyorsanız tıklayın
  Şifrenizi ve/veya kullanıcı adınızı unuttuysanız tıklayın
Camelot Bülten üyesi olmak
için e-mail adresinize bırakın
 
Malta'da Kampanya

Fiyatlara Dahil olan Hizmetlerimiz :

- Air Malta ile Istanbul/Malta/Istanbul Uçak bileti
- 3 Gece - Malta‘da MARINA CORINTHIA kahvaltı dahil konaklama
- Havalimanı transferleri
- ½ Gün Malta Şehir Turu
- Havaalanı Vergileri

Camelot, Malta Dışişleri Bakanlığı Istanbul Başkonsolusluğu’nun tek yetkili Türkiye vize akredite acentasıdır.
Camelot Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Halis A. Çakmak Türkiye - Malta İş Konseyi Kurucu Başkanı ve Başkanıdır.
Camelot, Air Malta Türkiye Genel Satış Acentasıdır.
Camelot, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Üyesidir.
Belge No : 5695
Camelot, Malta Üniversitesi Türkiye Resmi Temsilcisidir.
Camelot Hello Tourism Ltd.in partner acentasıdır.
         MALTA 'DA KONAKLAMA

Malta 'da Konaklama

Yurtdışına eğitim için gidecek öğrencilerin nerede kalacakları hem kendileri hem de aileleri için en az okul seçimi kadar önemli bir konu. Yurtdışına eğitim için giden öğrencilere yönelik aile yanında konaklamadan öğrenci yurtlarına kadar çeşitli konaklama seçenekleri bulunuyor. Bu seçenekler arasında seçim yaparken size sağlanan olanakları, fiyat farklılıklarını, alacağınız eğitimle ve alışkanlıklarınızla uyum içinde olup olmadıklarını dikkate almalısınız.
• Aile yanında konaklama
• Apartta Konaklama
• Hoteller

MLATA 'DA AİLE YANINDA KONAKLAMA
Özellikle dil eğitimi için yurtdışına giden öğrencilerin bir numaralı tercihi aile yanında konaklamadır. Bu tercihlerinde en önemli etken ülkenin hayat tarzını, aile hayatını daha yakından tanıma, pratik yapma olanağının fazlalığı olmaktadır. Öğrenciler, kendilerini ağırlayan ailelerin yanında kaldıkları süre içerisinde en az sınıf içi çalışmaları kadar yararlandıklarını belirtmektedirler. Bütün bunların yanısıra aile yanında konaklama çok daha ekonomik oluşu ve rahatlığıyla da tercih edilmektedir. Aile yanında konaklama, öğrencilere yemek, çamaşır, vb. işlerle vakit kaybetmeksizin tamamen çalışmalarına yönelmelerini sağlamaktadır.

Aile yanında konaklamadan olumlu sonuç almak kendinizi ailenin bir bireyi gibi görmenize bağlıdır. Aileye karşı sıcak davranın. Mutlaka karşılık bulacaksınız. Evi bir otel gibi kullanarak sadece uyumak için değerlendirmek özellikle lisan eğitimi için yurtdışına gidenlerin yapmaması gereken bir davranış olsa gerek.

Aileler okulların konaklama departmanları tarafından titizlikle seçilmektedir. Aile seçiminde öğrencilerin talepleri ve gereksinimleri de (sigara içip içmeme, alerjiler, vejetaryenlik gibi) dikkate alınmakta, kendilerine en uygun aile bulunmaya çalışılmaktadır.

Kalacağınız aile ile kuracağınız sıcak ilişkiler belki de bir ömür boyu sürecek dostluğun başlangıcı olacaktır. Ülkemize özgü bir hediye (lokum, çini, bakır vs) götürmeniz daha başlangıçta sıcak ilişkiler için bir temel oluşturacaktır. Ailenizle, arkadaşlarınızla beraber çekilmiş resimlerinizi de götürün. Özellikle ilk gün tanıştıktan sonraki sohbetinizde bunları göstermeniz sizi daha iyi tanımalarını sağlayacaktır. Evde çocuk olup olmadığını önceden öğrenmenizde fayda var. Böylece ona hediye alarak daha ilk günden kalbini kazanabilirsiniz.
Şüphesiz aile yanında kalmanın dezavantajları da var. Yanında kalacağınız ailenin alışkanlıklarına, kurallarına uymak gibi. (Yemek saatleri buna verilecek en iyi örnektir.

Olur da aile ile aranızda bir iletişim sorunu yaşanırsa ya da sebep ne olursa olsun kendinizi rahat hissetmezseniz paniğe gerek yok. Öğrencisi olacağınız eğitim kuruluşu konaklama ile ilgili her konuda size yardımcı olmaya hazır olacaktır. Size en kısa zamanda yeni bir aile bulunacaktır.

Notlar:
• Lüks bir oda beklemeyin. Ancak yatak, dolap, çalışma masası, komodin vb. en temel eşyalar bulunacaktır. Kimi aileler TV ya da radyo da koyabilmektedirler. Her ne kadar aileniz odanızı belirli aralıklarla temizleyecek ve çarşaflarınızı değiştirecekse de odanızın genel düzeninden siz sorumlusunuz.
• Aile yanında konaklayan öğrenciler her gün kahvaltı ve akşam yemeklerini, hafta sonu 3 öğünü aile ile birlikte yemektedir. Bazı okullar sadece kahvaltı ya da tam pansiyon seçenekleri de sunabilmektedir.
• Odanızı tercihinize bağlı olarak bir başka öğrenci ile paylaşabileceğiniz gibi yalnız da kalabilirsiniz. Evin niteliklerine bağlı olarak diğer odalarda sizden başka bir ya da birkaç öğrenci de olabilir. Prensip olarak aynı aileye aynı milletten ikinci bir öğrenci daha yerleştirilmemektedir.
• Okul ile ev arası mesafe genellikle yürünebilmektedir. Ancak özellikle büyük kentlerde kısa bir otobüs yolculuğu göze alınmalıdır. Yaz aylarında okullara olan talebin yüksekliği dolayısıyla okul ev arası mesafe daha uzak olabilmektedir.
• Malta 'da Konaklama Malta Havayollarının Malta'ya sadece Pazartesi ve Perşembe günü seferleri olmasından dolayı Pazartesi ya da Perşembe günü başlar. Pazartesi başlayacak kursunuz için Malta'ya Perşembe günü gitmeniz tavsiye edilir.

Aile yanında konaklamanın avantajları
• Lisan pratiği bakımından ideal
• Farklı bir kültürü en doğal haliyle tanımak
• Diğer konaklama türlerine göre daha ekonomik
• Kendinize ait özel oda

Aile yanında konaklamanın dezavantajları
• Ailenin yaşam tarzına, alışkanlıklarına ve kurallarına uymak

APARTTA KONAKLAMA
• Apartlar, okul yakınında ya da bazı durumlarda daha uzakta, bağımsız olabilir.
• Apart, kendi yaş grubunuzdaki öğrencilerle bir arada olmak, arkadaşlıkların gelişmesi bakımından idealdir.
• Bazı Apartlarda çok ender olsa da kafeterya bulunabilmektedir. Apartların hemen genelinde hiç yemek verilmemektedir. Yemek verilmeyen apartlarda öğrencilerin yemek pişirmeleri için açık mutfaklar bulunmaktadır.
• Apart daireleri genellikle 2-5 kişiliktir. Aynı aparttaki bir odada 2 bayan kalabilirken diğer bir odada 2 erkek öğrenci kalabilmekte, mutfak, banyo vb. genel yerler ortak kullanılmaktadır.

Malta Otelleri
Oteller beş yıldızdan tek yıldıza kadar olan konaklama tesisleridir. Bir turizm ülkesi olan Malta'da bir çok Hotel bulunuyor. Hotel'de konaklamanın diğer konaklama türlerine göre daha pahalı ve pratik imkanlarının kısıtlı olduğu unutulmamalıdır. Öte yandan Malta'da eğitim alırken tatil de yapmak isterseniz ve ekonomik durumunuz iyi ise Malta'da size uygun pek çok seçenek bulunuyor. Okulların önemli bir kısmı Malta'daki hotellerle anlaşmalı çalışmaktadır.

Bu seçeneklerin haricinde her okulun kendi önerdiği öğrenci yurdu da vardır. Yurtta konaklamak istiyorsanız ilgili okullar için düzenlediğimiz sayfalarda bulunan konaklama bölümlerinden bilgi alabilirsiniz.

Ana Sayfa   Hakkımızda   Turlar   Yurtdışı Eğitim   Malta Havayolları   Müşteri İlişkileri   Kariyer   Linkler   Site Haritası    İletişim
Malta'da Eğitim İçin Yeni Web Sitemizi Ziyaret Ediniz
Malta
Malta
Malta Turu
Malta Turları
Malta Üniversitesi
Malta Adası
Malta Dil Okulları
 
 
Malta'da Eğitim Kampanyaları
 
Malta'da Eğitim - Öğrenci Yorumları
 
Yaz Kampanyaları

Hilton Otel Malta

Intercontinental Otel Malta